SYRIA -Tylko prawda jest ciekawa

Naszym celem jest niesienie prawdy. O konflikcie w Syrii w mediach na całym świecie pisze się bardzo dużo, niewiele jednak w tym prawdy i obiektywizmu. Brudnym narzędziem do walki często stają się właśnie media. Oglądając telewizję, czytając gazety czy serfując w Internecie oczekujemy, że informacje, które zostają nam przekazane są rzetelnie i odnoszą się do faktów. Większość ludzi nawet nie bierze pod uwagę, że ktoś mógłby celowo nimi manipulować. Ta wiara w rzetelność mediów jest ogromna w niemal każdym zakątku na świecie. Niestety w skutek ukształtowania społecznego lub z własnej wygody obdarzamy naszym zaufaniem media zbyt pochopnie.

Żyjemy w czasach niesamowicie zaawansowanej techniki, która na wielu płaszczyznach ułatwia, a nawet ratuje nam życie. Z drugiej strony technika przynosi nam nowe, nieznane wcześniejszym pokoleniom pułapki.

Wykorzystanie zaawansowanej techniki może posłużyć zarówno dobrym jak i złym celom. Dzisiaj powinniśmy być tego szczególnie świadomi. Jak zyskać pewność, że opublikowane przez media zdjęcie nie zostało wcześniej spreparowane w programie graficznym lub nie jest wyreżyserowanym spektaklem i efektem pracy całej grupy opłaconych ludzi? Jak udowodnić, że przekazywana informacja jest prawdziwa? Wiele przykładów z ostatnich miesięcy udowadnia, że jest to niesamowicie trudne, a dla laika wręcz niewykonalne.

Dlatego stare metody sprawdzają się w takich przypadkach najlepiej; kilkumiesięczne przygotowania zaowocowały wysłaniem zaufanego człowieka, redaktora czasopisma Magna Polonia do Syrii. W ten sposób chcemy pokazać prawdziwe oblicze Syrii, toczącej się tam wojny i tego, komu zależy na destabilizacji tego regionu.

21.04 Wojciech Kempa rozpocznie powrotną drogę do Polski. Finalnie wszyscy będziemy mieć możliwość zapoznać się z jego relacją z wyprawy 29 kwietnia w Śląskim Centrum Kultury! Podczas spotkania zostaną zaprezentowane materiały filmowe i zdjęciowe, między innymi z Damaszku i Aleppo, oraz wywiady z wysokiej rangi dygnitarzami.

Planowane są tylko dwa arcyciekawe spotkania z tej wyprawy! Pierwsze odbędzie się już 29 kwietnia na Śląsku, a na drugie zapraszamy do Warszawy – termin podamy niebawem.

Miejsce: Śląskie Centrum Kultury
41-103 Siemianowice Śląskie
Fojkisa 4 (wejście od Andersa)
Czas: 29.04.2017   godz. 15:00
Wydarzenie na Facebook

Podobają Ci się takie wydarzenia, chciałbyś, aby było ich więcej?
Przekaż darowiznę na konto ŚCK! Szczegóły w zakładce „WESPRZYJ NAS