Syria – tylko prawda jest ciekawa [YouTube]

Wojna w Syrii pochłonęła już dziesiątki tysięcy istnień i ciągnie się już sześć długich lat. Ale przekaz, który do nas stamtąd dociera, trudno uznać za wiarygodny. W szczególności niepokoi fakt, że informacje, które przekazywane są przez światowe media, często są ze sobą sprzeczne. Do tego autentyczność szeregu zdjęć i filmów, które rzekomo miały ilustrować wydarzenia rozgrywające się w Syrii, została w sposób bezsporny podważona. W rezultacie trudno było zorientować się, jak wygląda prawda. Wszystko to skłoniło wydawcę kwartalnika Magna Polonia – Przemysława Holochera – do wysłania na miejsce rzetelnego dziennikarza, by na miejscu zebrał materiał i zasięgnął informacji o tym, co się tam dzieje.

10 kwietnia 2017 roku redaktor naczelny kwartalnika „Magna Polonia” Wojciech Kempa wyruszył do Syrii, by z bliska przyjrzeć się temu, jak wygląda kraj ogarnięty wojną, czy w pokojowym uregulowaniu konfliktu przeszkadzają interesy innych państw, a przede wszystkim – jak przedstawia się życie codzienne mieszkańców tego kraju, w tym w szczególności chrześcijan, naszych braci w wierze. Wojna w Syrii ciągnie się już sześć długich lat. Ale przekaz, który do nas stamtąd dociera, trudno uznać za wiarygodny. W szczególności niepokoi fakt, że informacje, które przekazywane są przez światowe media, często są ze sobą sprzeczne. Do tego autentyczność szeregu zdjęć i filmów, które rzekomo miały ilustrować wydarzenia rozgrywające się w Syrii, została w sposób bezsporny podważona. W rezultacie trudno było zorientować się, jak wygląda prawda.

Wszystko to skłoniło wydawcę kwartalnika Magna Polonia – Przemysława Holochera – do wysłania na miejsce rzetelnego dziennikarza, by na miejscu zebrał materiał i zasięgnął informacji o tym, co się tam dzieje. 10 kwietnia 2017 roku redaktor naczelny kwartalnika „Magna Polonia” wyruszył do Syrii, by z bliska przyjrzeć się temu, jak wygląda kraj ogarnięty wojną, czy w pokojowym uregulowaniu konfliktu przeszkadzają interesy innych państw, a przede wszystkim – jak przedstawia się życie codzienne mieszkańców tego kraju, w tym w szczególności chrześcijan, naszych braci w wierze.

Spotkanie, które Państwo możecie oglądać zostało nagrane podczas pierwszego spotkania [ Syria – tylko prawda jest ciekawa] kilka dni po powrocie redaktora naczelnego kwartalnika Magna Polonia z Syrii. Wszystkie materiały z wyprawy są dostępne na stronie www.magnapolonia.org.

Patronat medialny: Szturm, emisjaTV, wMeritum.pl, III Droga.pl, Dziennik Narodowy, 3DOM, Ruch Tożsamościowy Górny Śląsk, Pobudka

 

 

SYRIA -Tylko prawda jest ciekawa

 

Podobają Ci się takie wydarzenia, chciałbyś, aby było ich więcej?
Przekaż darowiznę na konto ŚCK! Szczegóły w zakładce „WESPRZYJ NAS