Smycz dla psa – klasyczna czy automatyczna?

Smycz dla psa – klasyczna czy automatyczna?

Wygoda pieska w trakcie spaceru jest czynnikiem, który każdy właściciel powinien mieć na uwadze. Zwierzę, które może zachowywać się swobodnie i beztrosko, znacznie szybciej się zrelaksuje, odstresuje i załatwi swoje potrzeby fizjologiczne. Jaki model smyczy najlepiej wybrać – klasyczny czy automatyczny? Sprawdź, czym należy kierować się przy zakupie!

Klasyczna smycz dla psa – jakie są jej mocne strony?

Zwykła, ręcznie zwijana smycz dla psa jest znakomitym wyborem przede wszystkim dla mniejszych zwierzątek. Zapewnia właścicielowi odpowiedni poziom kontroli nad pupilem, a także zajmuje niewiele miejsca np. w torebce czy plecaku. Należy też zwrócić uwagę na to, że w wielu wypadkach klasyczne smycze mają bardzo estetyczny design i znakomicie wyglądają na szyjach piesków.

Jakie są atuty automatycznej smyczy dla psa?

Automatyczna smycz jest zaopatrzona w mechanizm, który odpowiada za zwijanie i rozwijanie taśmy nylonowej. To bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia rozciągnięcie linki na dużą odległość w ciągu krótkiej chwili. Smycz dla psa tego typu charakteryzuje się też ogromną trwałością, ponieważ jest przeznaczona przede wszystkim dla dużych piesków, które lubią się wybiegać.

Mechanizm smyczy jest łatwy w obsłudze – zwijanie i rozwijanie taśmy odbywa się za pomocą jednego przycisku. Doskonałym dodatkiem są elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo zarówno psiaka, jak i właściciela w trakcie wieczornych spacerów. Przejeżdżający kierowcy będą widzieć ich z dużej odległości.

Wytrzymała smycz dla psa

Wszystkie rodzaje smyczy dla piesków mają swoje atuty. Przy wyborze konkretnego egzemplarza należy kierować się indywidualnymi potrzebami Twojego zwierzątka, a także jego rozmiarem i ulubionymi aktywnościami. Dzięki temu pies będzie wracał usatysfakcjonowany z każdego spaceru.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.