Skuteczne sposoby na pozycjonowanie sklepu internetowego

Branża e-commerce szybko się rozwija. Coraz więcej osób upatruje w niej swojej szansy na prowadzenie firmy przynoszącej zadowalający poziom zysków. Żeby jednak móc osiągnąć sukces, należy postawić na profesjonalne usługi pozycjonowania sklepu, które pomogą zaistnieć w sieci. Jak zwiększyć widoczność witryny? Sprawdź!

Zanim przejdziesz do SEO, wybierz platformę

Pierwszym krokiem jest wybór platformy, a zatem też funkcjonalności, jakie otrzymają klienci. To również baza wyjściowa do działań mających na celu wprowadzenie firmy do top 10 Google. Skuteczne pozycjonowanie zależy od sprawności środowiska IT. Im lepsza platforma, tym łatwiej będzie uzyskać widoczność w wyszukiwarce.

Content is king – pamiętaj o tym

Sukces w internecie może zapewnić profesjonalny content. Teksty są bardzo ważne. Powinny one być pisane zarówno z myślą o algorytmach Google, jak i konstruowane w taki sposób, by perswazyjnie oddziaływać na czytelnika, realnego klienta. Przekonująca, wartościowa treść pomoże zwiększyć sprzedaż.

Warto pamiętać, że w przypadku działań SEO dla sklepów online, niezwykle istotne jest, by unikać duplikowania wpisów. To częsty błąd, jaki pojawia się w e-shopach. Dlaczego? Wynika on z charakteru takich witryn. Duża liczba stron i podstron staje się przyczyną powielania opisów (np. kilka odrębnych zakładek dla tego samego produktu dostępnego w kilku wersjach kolorystycznych). Nie wolno do tego dopuścić. Google przyznaje „punkty karne” za tego typu niedociągnięcia.

Dlatego pozycjonowanie sklepu powinno się zacząć od zmiany struktury strony (usunięcie kilku zakładek z podobnymi artykułami i tymi samymi opisami) lub przygotowania olbrzymiej liczby unikalnych treści.

Bezpieczeństwo przesyłu danych ma wpływ na pozycjonowanie sklepu

Kolejnym ważnym krokiem jest zabezpieczenie witryny certyfikatem SSL. Dzięki niemu przesył danych nie jest narażony na kradzież hakerską, co zwiększa zaufanie klientów do Twojego biznesu. Jednak nie tylko z tego powodu jest to istotne. Sprzyja również procesowi SEO. SSL ma wartość rankingową dla algorytmów Google, zatem jeśli z niego skorzystasz, ułatwisz czynności związane z pozycjonowaniem sklepu.

Odpowiednio przemyślane słowa kluczowe

Najważniejsza jest praca z właściwymi frazami kluczowymi. To one w największym stopniu decydują o tym, czy e-shop będzie widoczny w wyszukiwarce. Nawet najlepszy content, jeśli nie będzie wzbogacony o odpowiednie słowa, nie przyniesie pożądanego efektu. Dobrze jest wykorzystywać zwroty ogólne oraz mające tzw. długi ogon.

Działaj zgodnie z planem – zdobywaj szczyty Google

Istotne jest, by działać według dobrze zaplanowanego scenariusza. Przypadek nie jest dobrym doradcą. Wiele prostych kroków możesz wykonać sam. Jeśli jednak chcesz naprawdę wygrać z konkurencją i zdobyć wysokie pozycje w Google, postaw na współpracę z doświadczonymi fachowcami, uzbrój się w cierpliwość, a zobaczysz, że osiągniesz cel.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.