SERCE POLSKI – PROJEKCJA FILMU + SPOTKANIE Z REŻYSEREM

Zapraszamy do Śląskiego Centrum Kultury na wyjątkowy pokaz filmowy! Serce Polski to film dokumentalny o Polskich Kresach, zrealizowany przez grupę pasjonatów, pod przewodnictwem Witolda Iwanowskiego – człowieka “encyklopedię” jeżeli  chodzi o wiedzę na temat polskości Grodzieńszczyzny.

Zapewne nie każdy jest świadomy tego, że na Grodzieńszczyźnie w trakcie II wojny światowej krzyżowały się działania trzech okręgów Armii Krajowej – Białostockiego, Wileńskiego oraz Nowogrodzkiego. Film przedstawia przeszło 20 miejsc pamięci związanych z działalnością polskich żołnierzy walczących w Sercu Polski. Zobaczyć można w nim między innymi Jewłasze – miejsce, gdzie zginął mjr Jan Piwnik, pseudonim “Ponury”. To jednak nie wszystko. Wielbiciele Adama Mickiewicza w filmie Serce Polski, będą mogli zobaczyć na własne oczy miejsca związane z jednym z najwybitniejszych wieszczy narodowych.

Kim jest reżyser tego zacnego dzieła?

Od przeszło trzydziestu lat chodzę po tym pięknym świecie… Od 1999 roku działam w szeroko pojętym ruchu narodowym, zajmowałem się społecznym dziennikarstwem fotoreporterką. Od kilku lat zarządzam firmą zajmującą się wideorealizacjami na żywo i prowadzę własną działalność gospodarczą. Złapałem bakcyla kamery i magii telewizji – obecnie realizuje się w tym co robię.

~ Tomasz Grzegorz Stala

Prelegent: Tomasz Grzegorz Stala
Miejsce: Śląskie Centrum Kultury
41-103 Siemianowice Śląskie
Fojkisa 4 (wejście od Kruczkowskiego)
Czas: 11.03.2017   godz. 17:00
Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/serce-polski/

Podobają Ci się takie wydarzenia, chciałbyś, aby było ich więcej?
Przekaż darowiznę na konto ŚCK! Szczegóły w zakładce „WESPRZYJ NAS