Rolka tapety i metamorfoza wnętrza gotowa!

Rolka tapety i metamorfoza wnętrza gotowa!

Tapetowanie to znany od wieków sposób na wykończenie ścian. Pozwala osiągnąć wiele korzyści, jak poprawa jej atrakcyjności, m.in. poprzez ukrycie niedoskonałości, uzyskanie określonego stylu, a nawet wrażenia, np. głębi. Obecnie to rozwiązanie jest nadal stosowane, ale w nieco odświeżonej formie. Dowiedz się, jakie są sposoby tapetowania!

Tapeta na jednej ścianie —  gorący trend

Pokrywanie tapetą całych pomieszczeń, tj. wszystkich ścian np. w pokoju, nieco wyszło już z mody. Wynika to także z faktu, że obecnie stosuje się inne wzory. Modne są między innymi fototapety, mające przeważnie duże motywy dekoracyjne, przez co ich zastosowanie na wszystkich ścianach nie dałoby dobrego efektu, przytłaczając przestrzeń. Poza tym do wyboru są bardzo różne wzory, motywy i kolory. Świetną opcją są na przykład tapety udające inne materiały, jak cegła, kamień, drewno, a nawet tkanina. Za ich sprawą można zaprowadzić w pomieszczeniu dowolny styl, czy to industrialny, stawiając na wariant imitujący ceglaną ścianę, czy pałacowy, wybierając rolkę tapety udającej kobierzec!

Dzięki temu też, że tapety przykleja się obecnie na pojedynczych ścianach, prace takie zabierają niewiele czasu, są proste i nie wymagają wielkich przygotowań. Wcale nie trzeba na przykład opróżniać całego pomieszczenia, wystarczy tylko odsunąć meble czy inne przedmioty od ściany, na której dekoracja ma się znaleźć. Chcąc jeszcze bardziej uprościć sobie pracę, można postawić na wariant samoprzylepny. Wystarczy kilka chwil i nieco precyzji przy nakładaniu tapety oraz jej wygładzaniu, by wnętrze zyskało zupełnie nowy charakter, w dodatku tanim kosztem.

Rolka tapety —  do każdego wnętrza

Tapety papierowe, winylowe, o podwyższonej trwałości… Na rynku znaleźć można różne rozwiązania technologiczne, pozwalające na umieszczanie tych dekoracji nawet w pomieszczeniach o wysokim stopniu wilgoci. Wybierz tapetę nie tylko do sypialni i salonu, ale też kuchni czy łazienki!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.