Preparaty na alergię — czym się kierować podczas zakupu?

Preparaty na alergię — czym się kierować podczas zakupu?

W okresie przesilenia wiosennego alergicy muszą zmagać się z wieloma dokuczliwymi objawami, takimi jak m.in. częste kichanie, łzawienie i podrażnienie oczu, katar oraz wysypka. Dzieje się tak głównie w sezonie pylenia drzew, krzewów czy traw. W tym czasie warto sięgnąć po sprawdzone leki antyhistaminowe (najlepiej po uprzedniej konsultacji z lekarzem), które są dostępne bez lub na receptę. Przekonaj się, co warto sprawdzić przed zakupem środków na alergię.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru preparatów na alergię?

Obecnie na rynku można znaleźć sporo produktów o działaniu przeciwalergicznym. Producenci proponują preparaty w formie tabletek, kropli do oczu, maści, syropów, kropli do nosa czy sprayów. Każdy alergik powinien zdecydować się na produkt, którego sposób aplikacji jest dla niego po prostu najwygodniejszy. Niestety czasem zdarza się, że należy najpierw przetestować kilka wyrobów, aby trafić na ten najskuteczniejszy. Przed zakupem dobrze też zapoznać się z opiniami innych osób, stosujących wybrane środki przez dłuższy czas. Kluczowe jest również sprawdzenie ulotki, gdzie dostępny jest skład oraz informacje dotyczące ewentualnych przeciwwskazań (jeśli alergik choruje na inne schorzenia).

Leki na receptę czy preparaty bez recepty?

W celu rozpoczęcia jakiegokolwiek leczenia najpierw należy poddać się określonej diagnostyce, aby określić rodzaj alergii. To kluczowe w celu dopasowania właściwego leku wraz z dawką i częstotliwością podania. Najczęściej wybierane są ogólnodostępne preparaty na alergię , które można kupić w punktach aptecznych, a także drogeriach działających stacjonarnie i online. Z kolei leki antyhistaminowe przepisywane na receptę przez lekarza są zalecane wyłącznie przy nasilonych objawach związanych z takimi schorzeniami (towarzyszącymi alergii) jak:

  • astma atopowa,
  • alergiczny nieżyt nosa,
  • alergiczne zapalenie spojówek,
  • atopowe zapalenie skóry.

Zakupy w aptece stacjonarnej czy drogerii online?

Obecnie alergicy mogą, bez wychodzenia z domu, zamówić preparaty antyhistaminowe z dostawą do domu lub wybranego punktu odbioru. To wygodna forma, szczególnie dla osób z silną alergią, dla których wyjście z domu w okresie pylenia, może zakończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Dobrze jednak postawić na sprawdzoną drogerię, która zapewnia szybką realizację zamówienia. Z całą pewnością w internecie jest też znacznie większy wybór środków na alergię. 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.