Poznaj rodzaje brodzików prysznicowych!

Jeśli jesteś w trakcie wyboru armatury łazienkowej, czeka Cię sporo decyzji. Aby podjąć odpowiednie warto dowiedzieć się więcej o poszczególnych rozwiązaniach. Chcąc więc kupić brodzik prysznicowy, sprawdź, jakie rodzaje są dostępne na rynku i z jakich materiałów się je produkuje. Dowiesz się o tym z poniższego artykułu.

Typy brodzików prysznicowych

Zasadniczo można wyróżnić trzy główne typy tych produktów. Brodzik prysznicowy klasyczny to zdecydowanie najpowszechniej spotykany model. Ma on różne warianty, w tym m.in. samonośne (ze specjalnym panelem) lub wpuszczane w powierzchnię. Podstawy te mogą mieć różne kształty – od prostokątnych, przez kwadratowe, po półokrągłe i wiele innych. Często są sprzedawane wraz z kabiną, ale wiele salonów z wyposażeniem łazienek oferuje te elementy osobno.

Drugi typ to tzw. powierzchnie prysznicowe. Wykonane najczęściej z emaliowanej stali, są bardzo niskie, dzięki czemu nie wystają znacznie ponad podłogę. Są więc korzystnym rozwiązaniem m.in. dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Wyróżnia się też brodziki podpłytkowe. Jak sama nazwa wskazuje –  elementy montowane są pod kafelkami, a na powierzchni widać jedynie kratkę. Oprócz niej na taką konstrukcję składa się specjalna rynna, którą woda spływa do syfonu, gdzie odprowadzana jest do systemu kanalizacji.

Z jakich materiałów wykonuje się brodziki

Oprócz tego, że dostępne są różne formy brodzików prysznicowych, warto wiedzieć, że wykonuje się je z odmiennych materiałów. Wyróżnia się więc m.in. modele:

  • akrylowe – tanie, przyjmujące różne kształty, ale podatne na uszkodzenia,
  • ceramiczne – o oryginalnej, eleganckiej estetyce, jednak ciężkie i mogące ulegać stłuczeniu,
  • ze stali emaliowanej – charakteryzujące się zwykle nowoczesnym designem, a jeśli są dobrej jakości, to także dużą trwałością,
  • kompozytowe – wykonane z mielonych kamieni spojonych żywicą, cechujące się niebanalnym wzornictwem i szeroką paletą barw,
  • z kamienia naturalnego – ciężkie, ale bardzo solidne i eleganckie.

Dobierz brodzik do swoich potrzeb!

Wybierając wyposażenie łazienek, warto zwrócić uwagę nie tylko na wymiary armatury czy innych produktów, które mają znaleźć się w takim wnętrzu. Brodzik prysznicowy powinien przede wszystkim zapewniać komfort użytkowania, a z drugiej strony – pasować do przestrzeni. Najlepiej więc sprawdź produkty renomowanych marek, gwarantujących najwyższą jakość.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.