Płyty do zabudowy Whirlpool – cechy, zalety i porady

Poszukując funkcjonalnej płyty grzewczej do swojej kuchni, warto rozważyć produkty marki Whirlpool – ten producent słynie z tworzenia praktycznych, wytrzymałych i stylowych wyrobów AGD i nie inaczej jest w przypadku płyt grzewczych. Co je wyróżnia i z czego wynika ich popularność?

Najważniejsze cechy płyty do zabudowy – na to trzeba zwrócić uwagę!

Przede wszystkim należy sprawdzić rodzaj – do wyboru są bowiem urządzenia gazowe, indukcyjne i elektryczne, aby każdy miał szansę zaopatrzyć się w odpowiednie i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Liczy się także:

  • liczba pól grzejnych – przeważnie jest ich cztery, ponieważ to optymalna liczba, która sprawdza się zarówno w kuchni użytkowanej przez singla, jak i w przypadku wieloosobowej rodziny. Pola mają różne rozmiary, co ułatwia obsługę;
  • materiał wykonania – może być to emalia, szkło, ceramika lub stal. Każdy z tych produktów cechuje się innymi walorami. Wszystkie łatwo się czyści, różni je jednak odporność na uszkodzenia oraz design. Aby dobrać odpowiedni dla siebie, warto osobiście sprawdzić, jak prezentują się konkretne modele i zweryfikować, czy będą pasować do wystroju kuchni;
  • kolor – ma znaczenie dla wrażenia estetycznego. Nowoczesna płyta do zabudowy Whirlpool może być czarna – to modernistyczne i eleganckie rozwiązanie. Do wyboru jest też biel, stal nierdzewna oraz odcień kremowy,
  • funkcje dodatkowe – niezależnie od tego, czy wybiera się model gazowy, elektryczny, czy indukcyjny, warto sprawdzić zastosowane w nim zabezpieczenia i udogodnienia.

Dlaczego płyta do zabudowy to dobry pomysł?

W przeciwieństwie do kuchenki, płyta grzewcza stanowi oddzielne urządzenie, a więc nie jest kupowana w zestawie z piekarnikiem – trzeba zaopatrzyć się w niego oddzielnie. Ma to swoje plusy i minusy. Może wydawać się, że inwestycja w dodatkowy sprzęt to zbędny wydatek, jednak warto zaznaczyć, że wybierając odrębną płytę do zabudowy, zyskuje się dowolność w aranżacji kuchni oraz możliwość wyboru cech piekarnika zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami. Nie ma też konieczności aby te dwa sprzęty znajdowały się obok siebie – z łatwością da się zatem umieścić je w dogodnym miejscu, co ma znaczenie zwłaszcza w kuchniach o nietypowym metrażu, małych lub w aneksach kuchennych.

Co wyróżnia płyty do zabudowy Whirlpool?

Niezależnie od tego, czy mowa o sprzętach gazowych, ceramicznych, czy indukcyjnych, producent zadbał o pełen komfort użytkowania, łatwość oraz intuicyjność obsługi. Modele gazowe wyposażono w żeliwny ruszt oraz samozapłon i wydajne palniki z płynną regulacją wielkości ognia. Indukcyjne i ceramiczne mają kilkanaście poziomów mocy, dzięki czemu gotowanie zawsze przebiega zgodnie z planem.

Modne, stylowe i nowoczesne – warto wybrać płyty do zabudowy Whirlpool!

Chcąc korzystać w swojej kuchni z funkcjonalnych wyrobów, warto poznać kolekcję płyt do zabudowy stworzonych przez markę Whirlpool. To firma słynąca z produkcji wysokiej jakości wyrobów, które niezawodnie służą w kuchniach przez wiele lat, ciesząc swoją użytecznością i stylowym designem.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.