Okręg Śląski Armii Krajowej już w szkołach

Dobre wieści dla fascynatów historii, a szczególnie historii naszego regionu! Delegacja Śląskiego Centrum Kultury  trafiła już do wszystkich siemianowickich szkół i bibliotek, aby podarować niezwykłą publikacje historyka Wojciecha Kempy „Okręg Śląski Armii Krajowej”.

Akcją udało nam się pozytywnie zaskoczyć wielu pracowników tych placówek. Przeprowadzone rozmowy utwierdziły nas w przekonaniu, że w naszym kraju naprawdę rzadko odświeża się zasoby szkolnych biblioteki, a przecież powinno być wręcz odwrotnie. Dlatego obiecujemy, że to nie ostatnia nasza publikacja, którą przekażemy, aby młodzież mogła z niej korzystać.

Zainteresowanych informujemy, że książka „Okręg Śląski Armii Krajowej” jest dostępna również, w każdej bibliotece wojewódzkiej. Co ciekawe publikacja budzi wielkie zainteresowanie za granicą! Kontaktował się z nami w tej sprawie m.in. Uniwersytet Karola w Pradze, do którego książki powinny już dotrzeć drogą pocztową, a kolejna paczka, która przemierzy Atlantyk już spakowana!

Nie licząc codziennych kosztów funkcjonowania Śląskiego Centrum Kultury i realizowania innych inicjatyw, sam koszt wysyłki/rozwożenia książek „Okręg Śląski Armii Krajowej” znacznie przekracza nasze możliwości finansowe, a już pracujemy nad wydaniem kolejnych dwóch tomów! Czwarty tom przewidujemy, że ukaże się w październiku bieżącego roku!

Dlatego potrzebujemy pomocy ludzi, którzy tak jak my chcą przekazać wiedzę o działalności AK na Śląsku i o tym jak wielką daninę krwi zapłacił Śląsk za obronę Ojczyzny.

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Podobają Ci się takie wydarzenia, chciałbyś, aby było ich więcej?
Przekaż darowiznę na konto ŚCK! Szczegóły w zakładce „WESPRZYJ NAS