Klonowanie roślin — jak można wesprzeć swoją hodowlę?

Klonowanie roślin — jak można wesprzeć swoją hodowlę?

W tzw. growshopach można znaleźć nie tylko akcesoria, ale też środki potrzebne growerom. Korzystanie z usług takich podmiotów jest niezbędne, by można było prowadzić hodowlę roślin indoor, kluczowe jest bowiem zapewnienie im właściwych warunków. Wesprzeć można się też odpowiednimi środkami. Sprawdź, co jest dostępne na rynku.

Czego potrzebują rośliny?

Czego potrzebują rośliny do kiełkowania, wzrostu i rozwoju, a także np. kwitnięcia i wydawania owoców, wie każdy, choćby z lekcji biologii. To odpowiednie warunki, takie jak dostęp tlenu, światła, gleba oraz składniki odżywcze. Zapewnienie tego wszystkiego w warunkach indoor, znacznie różniących się od tradycyjnej uprawy, jest trudne, ale odpowiednie wyposażenie pozwala zagwarantować poszczególnym gatunkom dokładnie to, czego potrzebują.

Growerzy wybierają zatem nie tylko specjalne boxy i namioty uprawowe, ale też oświetlenie, które jest niezbędne, nawet w przypadku roślin cieniolubnych, jak wiele gatunków tropikalnych. Światło to przy tym ma imitować naturalne, istotne jest też, by oświetlać uprawę przez określony czas. Na tym jednak nie koniec. Ponieważ podłoże może być ubogie w składniki odżywcze lub ulegać wyjałowieniu, niezbędne jest też sięganie po wspierające ważne procesy odżywki i podobne preparaty.

Klonowanie roślin, ukorzenianie, wzmacnianie

Osoby zajmujące się tego rodzaju hodowlą, bez względu na to, jakie gatunki uprawiają, mają do wyboru różne produkty. To na przykład preparaty pozwalające na klonowanie roślin , hormony wzrostu, ukorzeniacze, a także wszelkiego rodzaju nawozy, nie tylko doglebowe, ale też dolistne —  także w formie np. wygodnego w użyciu sprayu. Ukorzeniacze zresztą również występują w takiej postaci, inne środki zaś często mają formę żelu, dzięki czemu m.in. można je precyzyjnie dozować, co przekłada się też na ich wydajność.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.