Kiedy sprawdzi się kolumna filtracyjna do wody?

Kiedy sprawdzi się kolumna filtracyjna do wody?

Rola, jaką odgrywa system filtracji, jest niebagatelna. W zależności od źródła i sposobu dystrybucji woda może zawierać różne zanieczyszczenia mechaniczne, chemiczne lub biologiczne, które wpływają na jej jakość i smak. Aby cieszyć się czystą i zdrową wodą, warto zainwestować w w kolumnę filtracyjną. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Jak działa kolumna filtracyjna?

Nowoczesna kolumna filtracyjna to centralne urządzenie, które podłącza się przed rozgałęzieniem instalacji. Jej zadaniem jest usuwanie z wody wszelkiego typu zawiesin, w tym piasku, rdzy czy osadu. Może również sprawdzić się przy redukcji chloru i innych substancji chemicznych. Konstrukcja składa się z pojemnika (zazwyczaj wykonanego ze stali nierdzewnej lub polietylenu), zaworu sterującego (mechanicznego bądź automatycznego) oraz złoża filtracyjnego ( którym może być np. węgiel aktywny, kwarc lub żwir. Zawór sterujący odpowiada za cykliczną regenerację złoża poprzez płukanie wsteczne, podczas gdy złoże filtracyjne ma za zadanie odfiltrowywać niepożądane zawiesiny i substancje chemiczne z przepływającej przez nie wody.

Kiedy warto postawić taki system?

Opisywana metoda filtracji równie dobrze sprawdza się w systemach wodociągów publicznych, jak i przy własnym ujęciu. Przede wszystkim jest ona rekomendowana osobom mieszkającym na terenach o wysokim stopniu skażenia mechanicznego lub chemicznego. Jest to rozwiązanie, które nie tylko poprawia jakość i smak wody, lecz także może pomóc zapobiec powstawaniu osadów na armaturze sanitarnej, ekspresach do kawy, czajnikach czy urządzeniach dużego AGD.

Model dopasowany do potrzeb

Podczas procesu zakupowego należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, by cieszyć się urządzeniem o właściwościach dopasowanych do potrzeb, w tym:

  • rodzaj i ilość zanieczyszczeń występujących w wodzie,
  • wydajność urządzenia (mierzona ilością przefiltrowanej wody na godzinę), 
  • typ zaworu sterującego (mechanicznego lub automatycznego),
  • pojemność pojemnika,
  • parametry złoża filtracyjnego.

Czysta, zdrowa woda każdego dnia

 

Niezależnie od miejsca zamieszkania można cieszyć się czystą, zdrową wodą. Odpowiednio dopasowana kolumna filtracyjna do wody to rozwiązanie, które przy właściwej konfiguracji gwarantuje niezrównany komfort w codziennym użytkowaniu. W tym kontekście warto pamiętać, by przed zakupem urządzenia skorzystać z profesjonalnej analizy wody oraz porad specjalisty.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.