Katowicki Marsz Dla Życia i Rodziny

W ten szczególny dzień dla wszystkich Mam, pragniemy zaprosić Was na tegoroczny #Marszdlażyciairodziny ! Już 10 czerwca w Katowicach, odbędzie się kolejny Marsz dla Życia i Rodziny! Co to za wydarzenie?

Marsz dla Życia i Rodziny jest bez wątpienia najradośniejszym marszem w całej Polsce! Jeżeli ktoś pragnąłby znaleźć się w miejscu tętniącym pozytywną energią, śmiechem bawiących się dzieci i wtórujących im rodziców oraz dziadków, to koniecznie powinien znaleźć się 10 czerwca w pod Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach.

Marsze od 2006 roku są organizowane w całej Polsce i przede wszystkim są wielkim radosnym świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem. Zeszłoroczna katowicka edycja zgromadziła kilkadziesiąt rodzin, a ponieważ wiele z nich liczyło więcej niż trzy osoby, impreza finalnie przyciągnęła imponującą liczbę uczestników!

Marsz dla Życia i Rodziny to przede wszystkim okazja do spotkania cudownych rodzin i wspaniałych ludzi. To świetny czas, spędzony w gronie osób, z którymi można się błyskawicznie zaprzyjaźnić, ponieważ łączą nas wspólne wartości.

W tym roku liczymy na jeszcze większą frekwencję, mając nadzieję, że tak piękna inicjatywa przyciągnie kolejne rodziny z Katowic i okolic. Dlaczego warto wpisać w kalendarz Marsz Dla Życia i Rodziny jako obowiązkowe wydarzenie? Powodów znajdzie się kilka, ale może wymienimy tylko jeden najważniejszy; współcześni rodzice coraz mniej czasu poświęcają swoim bliskim. Winą za to można obarczyć tempo dzisiejszego życia, przemiany społeczne, pogoń za pieniądzem (czasem po prostu walka o zapewnienie podstawowego bytu). W tej rzeczywistości trudno nam dorosłym, nawet przy najlepszych chęciach, poświęcić wystarczająco wiele uwagi naszym pociechom. Statystyki podają, że niemal 70 proc. dzieci w wieku szkolnym nie jest przytulanych przez rodziców, połowa nie je z nimi wspólnych obiadów, a prawie, co trzecie nie spędza z rodzicami wieczorów, bo ci zbyt późno wracają z pracy.  W tej gonitwie czasami zapominamy nie tylko o dzieciach, ale również o naszych rodzicach czy współmałżonkach. Zaniedbujemy w ten sposób, to co w naszym życiu najważniejsze: RODZINĘ – bliskich, których kochamy. Idea Marszy Dla Życia i Rodziny przypomina o tym, jakim wspaniałym darem dla nas są nasze rodziny. Przypomnijmy sobie w ten dzień chwile, które je stworzyły; miłość rodziców, wspólne psoty z rodzeństwem, dorastanie, dzień poznania męża/żony, zaręczyny, ślub, pierwsze USG w ciąży, narodziny dzieci, ich pierwsze kroki i słowa…

Czy to nie jest piękny powód do radości?

 

 

Zobacz koniecznie naszą relację z ubiegłego roku:

Najradośniejszy Marsz – Marsz dla Życia i Rodziny!