Jak wybrać i zamontować obramówki do tablic rejestracyjnych?

Jak wybrać i zamontować obramówki do tablic rejestracyjnych?

Popularne plastikowe lub metalowe obudowy pełnią przede wszystkim jedną ważną rol. Ich zadaniem jest stabilne utrzymywanie tablic z numerami identyfikacyjnymi pojazdu i ochrona przed ich zgubieniem. Które z nich wybrać? Zdecydować się na model z grafiką czy bez? W jaki sposób najlepiej zamontować obramówki do tablic rejestracyjnych, aby były stabilne i wyglądały estetycznie? Skorzystaj z praktycznych porad!

Jak wybrać obramówki do tablic rejestracyjnych?

Te ramki wykonane są najczęściej z polistyrenu lub innego tworzywa sztucznego. Ich wybór jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ są odporne na korodowanie, do którego może dojść pod wpływem deszczu i śniegu, oraz inne działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Dodatkowo tego rodzaju obramówki do tablic rejestracyjnych są niedrogie i charakteryzują się prostym montażem. Poza uniwersalnymi modelami, na rynku dostępne są także m.in.:

  • metalizowane,
  • wypukłe 3D lub 4D,
  • z powierzchnią doming,
  • z hydrografiką.

Wybór w tej kwestii jest zawsze indywidualny.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze ramki?

Dobrze, aby była ona uniwersalna i pasowała do aut różnych marek. Oznacza to, że należy zwrócić uwagę na rozstaw znajdujących się w niej otworów. Dzięki temu nie trzeba wykonywać dodatkowych wierceń i można uniknąć uszkodzenia karoserii. To z kolei wpływa na estetykę samochodu i pozwala zapobiec rdzewieniu niepolakierowanej blachy w miejscu potencjalnych nawierceń.

Co grozi za zgubienie tablicy rejestracyjnej?

Mimo iż tablice z numerem pojazdu można przykręcić bezpośrednio do karoserii, to jednak jest to mało estetyczne rozwiązanie. Dlatego lepszą opcją jest zastosowanie ramek rejestracyjnych. Trzeba jednak je właściwie dobrać i przytwierdzić, aby dobrze trzymały tablice. W ten sposób można uniknąć kosztów w postaci mandatu lub nawet zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Utrata tablic z numerami identyfikującymi pojazd eliminuje samochód z ruchu aż do momentu wyrobienia nowych.

Obramówka do tablic rejestracyjnych – z grafiką czy bez?

W związku z tym, że tego rodzaju ramki wykorzystuje się też jako formę reklamy, istnieje możliwość naniesienia na nie np. logotypów, haseł promocyjnych czy innej grafiki. Z tego rozwiązania korzystają firmy z najróżniejszych branż – od motoryzacyjnej aż po transportową, zazwyczaj posiadające własne floty pojazdów. Zdecyduj, jaki wariant chcesz mieć na swoim samochodzie!

 

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.