Jak usunąć zapach zwierząt? Neutralizator i inne sposoby

Wiele osób kocha zwierzęta – zazwyczaj czworonożne pupile wnoszą do życia mnóstwo radości i ciepła. Niestety, w związku z ich posiadaniem w domu często pojawia się problem – brzydki zapach. Jednak są sposoby na to, by sobie z nimi poradzić! Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się sam!

Pochłaniacze zapachu

Jednym z podstawowych sposobów na to, jak właściciele czworonogów radzą sobie z nieprzyjemną wonią, jest stosowanie pochłaniaczy. Środków tych używa się w miejscach, gdzie zwierzęta długo przebywają lub… załatwiają swoje potrzeby. Najczęściej używa się ich np. w kocich kuwetach. Zapach moczu mruczka niestety bywa bardzo intensywny, ale na szczęście, dzięki takiemu preparatowi, skutecznie zniweluje się jego odczuwalność. Co więcej – produkty te często zwalczają drobnoustroje, które potencjalnie mogłyby wpłynąć na zdrowie futrzaka.

Ozonowanie pomieszczeń

To nieco „cięższe działa”. Zastosowanie ozonu niesie ze sobą liczne korzyści, gdyż ten izotop tlenu oczyszcza powietrze z potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów. Najlepiej sięgnąć po to rozwiązanie w sytuacji, gdy woń psa lub kota odczuwa się w całym pomieszczeniu, a niekiedy – we wszystkich pokojach w domu. Zwalczając skutecznie bakterie, ozon niszczy też źródło odoru. Warto przy tym pamiętać, że podczas gdy działa jego generator (jak nazywa się urządzenie wytwarzające ten gaz), ani Ty, ani Twój pupil czy inny domownik nie powinniście przebywać w takim pomieszczeniu.

Neutralizator zapachów

Bardzo popularny do zwalczania przykrych woni jest neutralizator zapachów. To idealne rozwiązanie do punktowego usuwania ich, np. w sytuacji, gdy mokry pies wpadł z podwórka i miał fantazję wytrzeć się w kanapę lub kiedy pojawił się problem ze znaczeniem terenu przez kota. Taki preparat działa podobnie jak pochłaniacz, ale kupi się go w znacznie przystępniejszych formach, w tym np. sprayu.

Główna zaleta, jaką może poszczycić się dobry neutralizator zapachów, obok łatwości aplikacji to szybkość działania. Niemal natychmiast usuwa odór. Dodatkowo jest bezpieczny dla wszelkich powierzchni.

Zwierzęta w domu? Nie ma problemu z przykrym zapachem!

Fakt posiadania w domu zwierząt nie musi wiązać się z nieprzyjemną wonią. Wystarczy zastosować jeden z wyżej wskazanych sposobów na zwalczanie jej. Spróbuj też metody kombinowanej – pochłaniacz w kuwecie, neutralizator używany punkowo według potrzeb i – w końcu, ozonowanie, gdy zapach da się wyczuć na dużej przestrzeni.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.