Jak ułatwić sobie uprawę i klonowanie roślin?

Jak ułatwić sobie uprawę i klonowanie roślin?

Hodowla kwiatów czy warzyw wymaga zapewnienia im odpowiednich warunków, właściwych dla poszczególnych gatunków. Na pewno nie jest to łatwe, zwłaszcza gdy chodzi o uprawę indoor, zawsze jednak można wesprzeć się odpowiednimi środkami —  a nawet w większości przypadków jest to niezbędne. Poznaj szczegóły na ten temat.

Dlaczego hodowla roślin potrzebuje wsparcia?

Nawet w przypadku klasycznej uprawy rzadko można obyć się bez środków ochrony roślin czy nawozów. W uprawie indoor szkodniki raczej nie zagrażają, za to problemem jest zapewnienie roślinom warunków odpowiadających naturalnym, jak odpowiednie światło czy podłoże. W dodatku wsparcie może być potrzebne już od początku, na etapie kiełkowania czy ukorzeniania. Specjalne środki, na czele z nawozami, warto jednak stosować przez cały okres wegetacji —  oczywiście jednak trzeba postawić na wysokiej jakości produkty, zwłaszcza gdy uprawia się rośliny jadalne, jak warzywa.

Środki do klonowania roślin i inne

Rynek oferuje szeroką gamę preparatów dla growerów, którzy z ich pomocą mogą sobie zapewnić:

  • sprawne kiełkowanie czy ukorzenianie roślin,
  • ich bujny wzrost, zdrowy rozwój,
  • obfite kwitnienie i, ewentualnie, owocowanie,
  • odporność na niekorzystne warunki, szkodniki, choroby.

Produkty, jakie oferuje rynek, to między innymi umożliwiające klonowanie roślin hormony wzrostu i ukorzeniacze, a także szeroka gama nawozów. Te ostatnie trzeba dobierać ściśle do potrzeb danych gatunków, gdyż wymagania mogą znacznie się różnić, np. pod względem zapotrzebowania na azot. Zmienia się ono też wraz z rozwojem rośliny.

Wybierz odpowiednie produkty

Bez wyżej wymienionych środków trudno jest zadbać o swoją uprawę, nawet kiedy zapewni jej się idealne podłoże oraz oświetlenie, co także jest niezbędne. Po preparaty takie warto sięgać tym bardziej że są one dostępne w różnych formach, dzięki czemu ich stosowanie jest jeszcze dogodniejsze.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.