Jak działa neutralizator zapachów w sprayu?

Przykra woń może pojawić się wszędzie – zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Bywa efektem np. obecności zwierząt, innym razem – niedopatrzenia przy sprzątaniu. W takim wypadku należy usunąć jego źródło. A co zrobić, gdy wniknęła głębiej w strukturę – przykładowo – mebli? Warto sięgnąć po neutralizator zapachów! Dowiedz się o nim więcej teraz!

Czym jest neutralizator zapachów?

Jak sama nazwa wskazuje – jest to środek pozwalający na usunięcie nieprzyjemnej woni z danej powierzchni. W zależności od miejsca, gdzie się go stosuje, przybiera on najróżniejsze formy. Niektóre są stojące i pochłaniają odór z otoczenia. Stosuje się je np. w lodówkach. Istnieje jednak dużo preparatów w sprayu. One z kolei mają nieco inne zastosowanie. Zwykle służą do eliminacji zapachu z określonych punktów. Często wystarczy nimi spryskać daną powierzchnię, by po chwili po przykrej woni pozostało jedynie wspomnienie.

Jak działa taki preparat?

Źródłem odoru są m.in. procesy rozkładu zachodzące w materii organicznej, ale nie tylko. Trzeba pamiętać, że w skład moczu, np. psa, wchodzą m.in. amoniak, tiole czy skatol. To one często działają najbardziej drażniąco, a – co gorsza, potrafią utrzymać się w danym miejscu przez długi czas. Zadaniem, przed którym stoi neutralizator zapachów , jest w pierwszej kolejności usunięcie woni pochodzących z tych substancji. Z drugiej strony wiele takich środków działa odkażająco, więc efektywnie usuwają również bakterie rozkładające związki organiczne. Ponadto specjalna kompozycja olejków eterycznych zastępuje dotychczasową woń nową, przyjemną!

Kiedy warto sięgnąć po taki środek?

Takie preparaty zaleca się każdemu, kto mierzy się z nieprzyjemnymi zapachami. Neutralizatory skutecznie radzą sobie z odorem moczu, mokrej sierści oraz dymem tytoniowym. Warto przy tym sięgać po produkty od sprawdzonych firm. Wszak chodzi o to, by nie tylko usunąć przykry zapach, ale i by były to bezpieczne substancje!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.