Implanty w Poznaniu — jakie rozwiązania wchodzą w grę?

Implanty w Poznaniu — jakie rozwiązania wchodzą w grę?

Osoby potrzebujące wykonać odbudowę zęba lub zębów mają do wyboru wiele możliwości. Coraz częściej jednak wybierane są implanty. Warto poznać je bliżej i dowiedzieć się, jakie możliwości wchodzą w grę gdy chodzi o takie uzupełnienia. Przeczytaj tekst.

Implanty w Poznaniu —  u kogo są wykonywane?

Ten rodzaj odbudowy odznacza się bardzo naturalnym wyglądem i takimi samymi odczuciami. Z tego powodu rozwiązanie to od początku obecności na rynku jest szczególnie często wybierane przez osoby, które straciły zęby lub ząb przedwcześnie —  na przykład na skutek urazu. Takim osobom trudniej jest pogodzić się z utratą pełnego komfortu niż seniorom, u których wypadanie zębów jest normalne, obawiają się też utraty estetycznego wyglądu. Implanty prezentują się naturalne, zatem można ukryć fakt, że posiada się sztuczny ząb —  nawet gdy jest to jedynka czy dwójka.

Poza tym wykonywane w Poznaniu implanty są często wykorzystywane do uzupełniania pojedynczych braków zębowych. Wbrew pozorom, u pacjentów, którym brakuje większej liczby zębów, zwłaszcza obok siebie, łatwiej jest je odbudować, wystarczy zastosować protezę, np. częściową. Implanty są zastępstwem mostów, które nie są tak komfortowe w użytkowaniu i nie wyglądają równie naturalnie —  a przy tym wymagają oszlifowania sąsiednich zębów.

Nie tylko pojedyncze zęby

Choć w zadaniu tym sprawdzają się najlepiej ze wszystkich dostępnych rozwiązań, implanty nadają się nie tylko do odbudowy pojedynczych zębów. Jeśli tylko ktoś może sobie na to pozwolić, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać wiele takich sztucznych zębów, a nawet uzupełnić w ten sposób całe łuki zębowe.

Częściej stosowanym rozwiązaniem jest osadzanie protezy na implantach, przy czym ich liczba może być różna, np. 4. Wówczas implanty wszczepia się na końcach łuków zębowych i na nich osadza protezę. Takie rozwiązanie zapewnia stabilność większą niż w przypadku uzupełnień mocowanych tylko na podniebieniu i daje większy komfort codziennego życia.

Naturalność i wygoda

Tego rodzaju odbudowy lepiej niż wszystkie opracowane wcześniej zastępują utracone zęby, a przy tym są estetyczne i trwałe. Mając to na uwadze, wykonuje je coraz więcej osób, uważając, że są warte swojej ceny.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.