Drodzy Przyjaciele

Drodzy Przyjaciele,

Żyjemy w czasach, w których wartościowych książek zwykle trudno szukać na liście bestsellerów, bywa, że nie znajdą ich Państwo nawet na najniższych półkach. Dzięki Wam, i dzięki dotychczas otrzymanemu wsparciu jesteśmy coraz bliżej, aby to uległo zmianie. Każda otrzymana złotówka realnie przybliża nas do osiągnięcia celu: wydania IV tomu książki Okręg Śląski Armii Krajowej. Dzięki wspaniałym ludziom małymi kroczkami zbliżamy się powoli do mety, czas jednak nie jest naszym sprzymierzeńcem, dlatego znów prosimy Państwa o pomoc.

Inicjatywa rozwija się tylko dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, niestety dotychczas nie udało się nam zainteresować tematem popularyzacji historii Okręgu Śląskiego AK większego sponsora, który byłby skłonny pomóc nam w tej szczytnej inicjatywie. Jest to bardzo smutne, ale liczyliśmy się z taką możliwością. Dlatego całą nadzieję na szczęśliwe zakończenie pokładamy w dobrych ludziach, i mocno wierzymy, że prawdziwi Polacy nas nie zawiodą!

Do zakończenia zbiórki i wydania IV tomu OŚAK wciąż brakuje 5 956 zł. Całość przedsięwzięcia to koszt 16 000 zł, jak więc Państwo widzą wydanie książki nie jest łatwym przedsięwzięciem. Pomimo tych wszystkich trudności, wydanie publikacji o Okręgu Śląskim Armii Krajowej jest dla nas nadal priorytetem, bowiem są grupy, które chcą pisać historię Śląska na nowo, a na to naszej zgody nie będzie.

Jeżeli razem z Wami uda nam się uzbierać brakującą kwotę, to musicie mieć Państwo świadomość, że książki trafią do szkół, bibliotek, uczelni wyższych i staną się rzetelnym źródłem dla uczniów, studentów, nauczycieli do opracowań dotyczących działalności AK na Śląsku. Jest to niesamowite źródło wiedzy dla przyszłych pokoleń i oręż w walce z tymi, którzy pomniejszają rolę Ślązaków w walce z niemieckim najeźdźcą. Wkrótce opublikujemy nagrania z akcji przekazywania książek do szkół i bibliotek. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że tom IV zbliża się ku ukończeniu. Autor napisał już 218 stron, a cały tom IV będzie składał się z ok. 300 stron. Zakończenie wszelkich prac planujemy na drugą połowę października w związku z tym przedłużyliśmy zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

Zachęcamy do wsparcia zrzutki małymi kwotami np. w wysokości 5zł -10zł, wysłanie takiej symbolicznej sumy naprawdę nie jest powodem do wstydu, wstydem jest pozwolić drugiej stronie na fałszowanie historii.

 

Z Poważaniem
Zarząd Śląskiego Centrum Kultury

 

Jeśli natomiast mają Państwo pytania dotyczące innych obszarów inicjatywy lub naszej działalności, prosimy o kontakt na adres: sekretariat@sck.edu.pl