Czy maść pomoże na trądzik różowaty?

Czy maść pomoże na trądzik różowaty?

Schorzenia skórne dotykające twarzy często mają szczególnie uciążliwy charakter, gdyż są trudne do wyeliminowania. Dotyczy to przede wszystkim trądziku, a jego odmiana różowata jeszcze mocniej daje się we znaki i jest trudniejsza do zwalczenia niż najczęściej występujący trądzik pospolity —  ma charakter przewlekły. Czy na chorobę tę pomogą środki do użytku zewnętrznego, na przykład maści? Przeczytaj, by się tego dowiedzieć.

Skąd bierze się trądzik różowaty?

Stan cery w dużej mierze zależy od stosowanej pielęgnacji. Warto zaś o nią dbać między innymi dlatego, by nie pogorszyć jej zdrowia. Trądzik różowaty występuje w przypadku cery naczynkowej, gdy nie jest ona odpowiednio pielęgnowana. Chodzi przede wszystkim o łagodzenie i kojenie niepożądanych zmian, między innymi zapalnych, ale też niedopuszczanie do pękania naczynek krwionośnych, co grozi powstaniem rumienia —  charakterystycznego objawu tej odmiany trądziku. Co ważne, dotyczy to nie tylko stosowania odpowiednich kosmetyków, przeznaczonych typowo do cery naczynkowej, ale też unikania pewnych zachowań, jak choćby narażanie skóry na nagłe zmiany temperatury oraz kontakt z bardzo wysoką lub niską temperaturą. Stąd wskazane jest unikanie mycia twarzy gorącą wodą i stosowanie ochrony przed zimnem —  w postaci np. tłustych kremów ochronnych zimą. Wystrzegać trzeba się nawet gorących napojów!

Wszystko to ma ogromne znaczenie dla wyglądu i stanu skóry, podobnie jak właściwe leczenie trądziku różowatego w przypadku, gdy się już pojawi. Kiedy bowiem zaniedba się tę chorobę, może to prowadzić do silnego pękania naczynek i powstania trwałego rumienia oraz stanów zapalnych i pojawienia się na powierzchni skóry krost i grudek. Trzeba przy tym przyznać, że leczenie i trzymanie w ryzach tej choroby nie jest proste —  to złożony proces, wymagający dbania o wiele kwestii, przy czym pielęgnacja jest szczególnie ważna.

Co stosować do pielęgnacji problematycznej skóry?

Niezbędne jest sięgnięcie po odpowiednie preparaty, jak dostępna bez recepty maść na trądzik różowaty, np. zawierająca kwas laktobionowy lub azelainowy, czy stosowanie kremów wzmacniających naczynka. W przypadku nasilenia objawów dobrym rozwiązaniem mogą być foto- lub laseroterapia oraz leki doustne, przepisane przez lekarza. Nadal też wymagane będzie unikanie narażania skóry na kontakt z niekorzystnymi czynnikami, na czele ze skrajnymi temperaturami.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.