Brodzik prysznicowy – co warto wziąć pod uwagę przy zakupie?

Wybierając armaturę łazienkową, należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Gdy już zdecydujesz, że wybierasz kabinę i brodzik zamiast wanny – musisz teraz dobrać odpowiedni model. Czemu jednak powinieneś przyjrzeć się bliżej, nim kupisz konkretny produkt? Jeśli szukasz wskazówek, które pomogą nabyć takie wyposażenie – przeczytaj poniższy artykuł.

Kształt i wymiary                                          

Jedną z najważniejszych kwestii wymagających uwzględnienia, kiedy wybierasz brodzik prysznicowy , są wymiary łazienki. To one determinują to, jak duża ma być kabina i w jakim kształcie będzie najlepsza. Ważne jednak, abyś miał też swobodę ruchu wewnątrz niej.

W mniejszych pomieszczeniach rewelacyjnie spisują się modele półokrągłe. Ścięte zewnętrzne boki, przechodzące w łuk, stanowią doskonały kompromis, gwarantując dość przestrzeni, byś mógł wygodnie wziąć prysznic, a z drugiej strony – nie zajmują dużo miejsca. Dodatkowo, dobierając kabinę, można postawić na wariant z drzwiami przesuwnymi. Jeśli natomiast masz nieco więcej miejsca od frontu – zastanów się nad pięciokątną podstawą i zabudową z drzwiami uchylnymi. To rozwiązanie idealnie wkomponuje się w nowoczesne wnętrze.

Mając więcej przestrzeni do zagospodarowania śmiało wybieraj między większymi i prostokątnymi modelami! Te wersje znakomicie pasują też do wnęk, dzięki czemu możesz zrezygnować z klasycznej kabiny na rzecz np. montowanego do ścian przeszklenia.

Jaka wysokość i głębokość brodzika?

Warto pamiętać, że wyposażenie łazienek powinno nie tylko odpowiadać wymiarom pomieszczenia, ale i być maksymalnie funkcjonalne dla użytkowników. Dlatego tak ważnym czynnikiem jest wysokość i głębokość, jaką ma brodzik prysznicowy. Młodej parze, która planuje powiększyć rodzinę, zdecydowanie przyda się model głęboki, z wyższymi bokami. To pozwala nawet w niewielkiej przestrzeni zorganizować miejsce, gdzie maluch będzie mógł wziąć kąpiel. Niższe, czasem nawet zupełnie płaskie produkty z kolei to doskonały wybór dla osób niepełnosprawnych, jak i starszych. Ograniczają bowiem ryzyko wypadków i ułatwiają korzystanie z takiej armatury.

Design pasujący do wnętrza

Powinieneś też zwrócić uwagę na design brodzika prysznicowego. Wszak, wraz z kabiną, powinien on pasować do reszty wnętrza. Wiele zależy jednak od indywidualnego poczucia estetyki. Dlatego najlepiej zajrzyj do dobrego salonu oferującego wyposażenie łazienek i zapoznaj się z jego katalogiem. Tam na pewno znajdziesz odpowiednią armaturę.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.