Rola Mężczyzny w walce z aborcją i nie tylko… [YouTube]

Udostępniamy nagranie spotkania z niezwykłym człowiekiem, ks. Tomaszem Kancelarczykiem, który przyjechał do Siemianowic Śląskich, odpowiadając na zaproszenie Fundacji Życie i Rodzina oraz Śląskiego Centrum Kultury. Dlaczego niezwykłym? Cóż… trzeba poznać ks. Tomka osobiście, by móc w pełni zrozumieć jak wielkim darem dla Szczecina – i również całej Polski – jest jego cała postać i działalność. Ks. Tomasz Kancelarczyk, to jedna z tych osób, które gdziekolwiek się pojawią, zostawiają po sobie silne wrażenie, a ich pojawieniu towarzyszy zwykle przypływ niesamowitej pozytywnej energii. Czy są na tym świecie rzeczy trudne? Tak. A niemożliwe? Po tym spotkaniu trudno nam odpowiedzieć na to pytanie, bo właściwie wydaje się nam, że chyba nie!

Mając możliwość osobistego podpytania o „know-how” organizatora największego Marszu dla Życia i Rodziny w Polsce jesteśmy zdeterminowani do ciężkiej pracy nad naszym lokalnym Marszem dla Życia i Rodziny w Katowicach, mając nadzieję, że w przyszłym roku inicjatywa skonsoliduje pod wspólnym szyldem wiele dobrych ludzi, a my choć troszeczkę zbliżymy się do szczecińskiego wzoru!

Najradośniejszy Marsz – Marsz dla Życia i Rodziny!

Ważne są słowa, ale jeszcze ważniejsze są czyny, dlatego po spotkaniu pojechaliśmy rozdawać  w jednym z siemianowickich kościołów, przywiezione przez Księdza Małe Jasie. Reakcje w większości wiernych były bardzo pozytywne, ale spotkaliśmy się także z wyraźną niechęcią ze strony kilku kobiet, które swoją młodość musiały przeżyć w systemie zezwalającym na aborcję. Całkiem możliwe, że wiele sumień wówczas zwiedzionych, odczuwa teraz wyraźny dyskomfort, a często gdzieś głęboko cierpi, co powoduje niechęć i ucieczkę od możliwości zmierzenia się z prawdą i zaznania spokoju.

Jak zwykle najbardziej pozytywnie na Małego Jasia reagowały dzieciaki! Niewinność dzieci i ich prosty, uczciwy sposób pojmowania świata sprawia, że mali ludzie widzą w Małym Jasiu zawsze drugiego małego człowieka. To piękne świadectwo, którego prostota nie potrzebuje dodatkowej argumentacji i obrony.

Dziękujemy ks. Tomkowi, że zechciał odwiedzić nasz Śląsk i czekamy na kolejne wizyty! Mamy nadzieję, że Śląskie Centrum Kultury będzie blisko współpracować z Bractwem Małych Stópek!