Przekaż 1% dla Rafała Orzełek

Rozmawiamy z Agnieszką Dyda inicjatorką zbiórki dla Rafała Orzełek

Jak możemy dołączyć do wsparcia rehabilitacji Rafała?

-Istotną pomocą osobie niepełnosprawnej jest między innymi przekazanie 1% podatku. To nic nas nie kosztuje, a osobie potrzebującej bardzo pomaga. Zbiórka pieniążków z 1% daje wiele możliwości niepełnosprawnym, można z niej sfinansować np. pokrycie kosztów operacji, leczenia lub własnie rehabilitacje. To bardzo proste! Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), należy wpisać: KRS: 0000292978, z dopiskiem „dla Rafała Orzełek”

Czy oprócz zbiórki 1% ludzie mogą pomóc w jakiś inny sposób?

-Od lipca 2015 roku prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek. Zbieramy wszelkiego rodzaju nakrętki po napojach,kosmetykach,detergentach, kawach itd. Następnie wywozimy do skupu odpowiednią ilość nakrętek i w ten sposób między innymi pozyskujemy pieniążki na leczenie Rafała.

Wiem, że udało się pozyskać klubową koszulkę z podpisami zawodników Legii Warszawa. Jak do tego doszło?

-Pewnego dnia – dzięki podpowiedzi znajomych – postanowiłam, że napiszę maile do klubów sportowych oraz sławnych piosenkarzy z prośbą o wsparcie dla Rafała. Nie prosiłam ich o pomoc finansową lecz o zdjęcia lub koszulki z autografami. Była to ciężka droga; napisałam dziesiątki maili. Jedynie od aktualnego Mistrza Polski w piłce nożnej, otrzymałam wiadomość zwrotną z odpowiedzią, że pomogą Rafałowi. Przekazali na ten cel koszulkę meczową z autografami wszystkich zawodników. Koszulka została wystawiona na licytację charytatywną i sprzedana,a pieniążki zostały przeznaczone na ubiegłoroczną operację obu kończyn dolnych Rafała.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki nakrętek oraz/lub przekazania 1% dla Rafała. Podajemy punkty w Siemianowicach Śląskich gdzie można je zostawić:

-Śląskie Centrum Kultury, ul. Fojkisa 4
-Sklep ortpedyczno-medyczny Remed, ul. Jana Pawła II 1
-Szkoła Podstawowa Nr 11, ul.Słowackiego 5 (na świetlicy szkolnej)

oraz w Zabrzu:

-Fundacji Piastun -Wyrównywanie Szans ul.Wolności 293