Prawidłowe Żywienie Dzieci – Warsztaty Zdrowego Żywienia #2

Choć o wadze zdrowego odżywiania nikogo nie trzeba przekonywać – wiadomo przecież, że prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu – wielu z nas ciągle myśli, że zdrowo znaczy skomplikowanie i drogo. Chcemy obalić ten mit, dlatego 10.04 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w nieodpłatnych  Warsztatach Zdrowego Żywienia!

Ich celem jest promocja zdrowia, podniesienie świadomości prozdrowotnej, oraz inspirowanie do wprowadzenia pozytywnych zmian w nawykach żywieniowych – szczególnie naszych dzieci. 

Ciągle rosnąca liczba dzieci z alergiami, specjalnymi potrzebami żywieniowymi oraz problem otyłości i nadwagi u dzieci sprawia, że temat racjonalnego odżywiania powinien na stale zagościć w naszych kuchniach, a racjonalne odżywianie powinno być zagadnieniem, które angażuje nie tylko zapracowanych i zabieganych rodziców, ale również dziadków i innych krewnych. Jesteśmy tym co jemy, dlatego warto zaszczepić  u dzieci, rodziców i dziadków nawyk interesowania się tym co jedzą, i świadomego eliminowania przez nich żywności niezdrowej.  Zajęcia poprowadzi profesjonalny dietetyk Agnieszka Krakowska (główna prowadząca) oraz Katarzyna Waldera z Vital Dietetyk.

Pomyślcie też o swoich znajomych i rodzinie – komu przydałyby się takie warsztaty? Pamiętajmy, że podstawą dobrej kondycji i samopoczucia ludzi również w starszym wieku są: właściwe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, relaks i odpoczynek.

Główny temat warsztatów to:
– Prawidłowe żywienie dzieci (m.in piramida zdrowego odżywiania; talerz dziecka; aktywność fizyczna; białka, tłuszcze i węglowodany)
– Inspiracje na smaczne i zdrowe posiłki (m.in ciekawe kanapki, oszukany fast food, przepisy)

+ czas na pytania



Miejsce: Śląskie Centrum Kultury
41-103 Siemianowice Śląskie
Fojkisa 4 (wejście od Andersa)
Czas: 10.04.2018   godz. 18:00
Wydarzenie na FB: https://web.facebook.com/events/360404491094032/
Wydarzenie organizowane w ramach programu Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”

 

Podobają Ci się takie wydarzenia, chciałbyś, aby było ich więcej?
Przekaż darowiznę na konto ŚCK! Szczegóły w zakładce „WESPRZYJ NAS” 
Chcesz pomóc w promocji wydarzenia? Napisz do nas! sekretariat@sck.edu.pl