Relacja + nagranie – Spotkanie z dr Paulem Cameronem

Na początku października razem z Fundacją Życie i Rodzina oraz Prawicą Rzeczpospolitej, Śląskie Centrum Kultury zorganizowało spotkanie z dr Paulem Cameronem. Podczas wystąpienia doktor poruszył wiele delikatnych, lecz kluczowych kwestii dla zrozumienia epidemii homoseksualizmu w XX i XXI w.

Wykład został wygłoszony w języku angielskim z równoczasowym tłumaczeniem na jęz. polski. Na samym początku warto się zastanowić, dlaczego „Żadne państwo nie powstrzymało epidemii AIDS wśród homoseksualistów”- na podstawie danych CDC (Center for Disease Control and Prevention). Udało się to u narkomanów i frywolnych pań z domów publicznych, ale nie u homoseksualistów. Zastanawia również zbieżna korelacja między społeczną akceptacją homoseksualizmu, a ilością molestowań homoseksualnych dokonanych na dzieciach. Dr Cameron zwrócił uwagę, że 74% molestowań wykonanych przez księży katolickich w Polsce to akty homoseksualne. Przedstawił również wyniki 25-letniego federalnego U.S. badania dotyczącego seksualności młodzieży szkolnej. Okazało się, że wraz z wzrostem promocji homoseksualizmu rósł także odsetek młodzieży o preferencjach homoseksualnych. Ta obserwacja może dowodzić silnej roli społeczeństwa na powstanie pociągu seksualnego do osób tej samej płci. Ale to nie jedyna przyczyna. 50% młodzieńców, którzy zostali zgwałceni/uwiedzeni następnie pozostawało przy orientacji homoseksualnej. Potężnym problemem jest odwrócenie tego procesu. W zdecydowanej większości przypadków mimo leczenia psychologicznego mężczyźni i tak wracali do swoich poprzednich preferencji. Dlatego też kluczowa wydaje się być prewencja poprzez społeczną nie akceptację tego typu zachowań.

paul-cameron-2 paul-cameron-3

Polecamy nagranie ze spotkania z dr Paulem Cameronem.